👈 فروشگاه فایل 👉

تأثير تربيت بدني بر سلامت جسم و روح و روند يادگيري

ارتباط با ما

... دانلود ...

تأثير تربيت بدني بر سلامت جسم و روح و روند يادگيري

چكيده

آمادگي جسماني دانش‌آموزان يك امر بنيادي و اساسي است كه سلامت و قدرت افراد و اجتماع را تضمين مي‌كند. دانش‌آموزي كه قدرت و كارآيي لازم بدني را دارد، قادر است وظايف و كارهاي روزانه خود را بدون احساس خستگي انجام دهد و توانايي لازم را براي گذراندن اوقات فراغت يا مقابله با پيشامدهاي ناگهاني به دست آورد. چنين فردي از بيماري‌ و نارسايي‌ها و نواقص جسمي به دور خواهد ماند و استقامت، چابكي، انعطاف‌پذيري و سرعت از ويژگي‌هاي چنين دانش‌آموزي است.

دانش‌آموزان بايد هر روز به فعاليت‌هاي منظم ورزشي براساس قدرت بدني‌شان بپردازند تا قدم‌هاي صحيح به سوي آمادگي و كارآيي بدني برداشته شود زيرا توجه به كارآيي بدن موجب مي‌شود استخوان‌ها، مفاصل و عضله‌هاي بدن براي انجام حركات و فعاليت‌ها نيرومند شوند. دستگاه‌هاي تنفس و جريان خون نيز تا حد بسياري از اجراي برنامه‌ها و حركت‌هاي صحيح ورزشي سود مي‌برد.

هرچه برنامه‌هاي مناسب ورزشي، زودتر و در سنين كمتري اجرا شود، ابتلا به امراض قلبي و ديگر نارسايي‌ها كمتر خواهد بود. ارتباط بين آمادگي بدن و سرعت انتقال، يادگيري، انظباط، سازگاري با محيط، ايجاد صفات اجتماعي و تعاون با ديگران غيرقابل ترديد است و مربيان بايد به آن توجه كنند. مهارت‌هاي بدني زاييدن قدرت استقامت و چابكي بدن است و با اجراي برنامه‌هاي صحيح ورزشي به دست مي‌آيد.

فهرست مطالب

چكيده................ 1

مقدمه.......... 2

تأثير ورزش بر متغيرهاي روان‌شناختي................ 3

انرژي براي يادگيري......... 4

اهميت و نقش ورزش در تسريع روند يادگيري......... 5

فعاليت‌هاي جسماني و افزايش عملكرد تحصيلي....... 7

جايگاه تربيت ‌بدني دوره ابتدايي در جهان معاصر...... 7

اهداف درس تربيت بدني.......... 8

چرا بايد در مدرسه ورزش كرد؟.............. 8

اهميت تربيت بدني در تعليم و تربيت كودكان.......... 9

ارتباط آموزش حركات بدني با برنامه‌هاي تربيت بدني مدارس...... 10

ورزش و نقش آن در سلامت روان............... 11

تنظيم ساعت زنگ ورزش با نيازهاي دانش‌آموزان...... 11

زنگ ورزش، زنگ سلامت......... 12

بحث و نتيجه‌گيري....... 15

فهرست منابع....... 16

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت طراحی منظر شهر درگذر تاریخ گزارش کارآموزی نماکاری کاردانی معماری دانلود تحقیق در مورد تولستوی مقاله معرفی تکنولوژی نمایشگرهای OLED تحقيق ازدواج موقت