👈 فروشگاه فایل 👉

گزارش کارورزی امور آب و فاضلاب

ارتباط با ما

... دانلود ...

گزارش کارورزی امور آب و فاضلاب

آب منشأ حیات است. در آیه شریفه وَجَعَلنا مِن العا کُل شی ء من و در هر کشوری میزان دسترسی به منابع آب تجدید پذیر از جمله شاخص های مهم توسعه پایدار است و ادامه حیات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی هر ملتی براساس چگونگی استفاده از منابع اندیشمند آن تشکیل می گردد.

1/1 میلیارد نفر از ساکنین کره ی زمین پس از فقدان دسترسی به آب آشامیدنی سالم رنج می برند و 6/2 میلیارد نفر نیز با کمبود سامانه ی دفع بهداشتی فاضلاب مواجه می باشند. 8/1 میلیون نفر از مردم هم هر سال در اثر ابتلا به بیماری وبا جان خود را از دست می دهند که 40 درصد آنها را بچه های زیر 5 سال تشکیل می دهد. برای مقابله با بحران آب از سازمان ملل اهدافی را تحت عنوان اهداف مذکور (تا سال 2015) کاهش 50 درصدی افرادی است که به آشامیدنی سالم و سامانه بهداشتی دسترسی ندارد. وقوع تنش های آبی در یک منطقه ناشی از به هم خوردن تعادل بین منابع آب و مصارف آب در آن منطقه شناخته شده است. در صورتی که این نسبت به بالای 40 درصد باشد به عبارت دیگر بیش از 40% کل منابع آن تجدید پذیر استحصال می شود. با تنش های بالای آب مواجه خواهیم بود و اگر این شاخص بیش از 80% شود در صورت وقوع بحران های شدید در آن منطقه اجتناب پذیر است.

کشور ایران با بهره گیری از 71 درصد از منابع آب تجدید شونده در حال حاضر در شرایط تنش بالای آبی قرار دارد و در برخی مناطق نیز شرایط بحران شدید آب حاکم است. چنین میزان برداشتی تأثیر مخربی بر کمیت و کیفیت منابع آب خواهد داد. میانگین بلند مدت بارندگی سالانه ایران در کل کشور 271 میلی متر می باشد (سال 1379) که این مقدار از 3/0 میانگین بارش سالانه جهان کمتر و حدود نیمی از بارندگی سالانه قاره آسیا است. جمله ها و عبارت هایی این چنین که بسیار گفته و شنیده می شود بیانگر این وضعیت است که موضوع کم آبی و خشکسالی در پهنه ی وسیعی از این سرزمین مسئله دیروز و امروز بوده و پیشینه ای طولانی دارد. آثار بجا مانده از گذشتگان و وجود قاعده ها و مقررات تاریخی مرتبط با مدیریت آب همراه با نفوذ عمیق آب در آداب و رسوم پیشینیان حکایت از آن دارد که مداحان این سرزمین از دیرباز نه تنها برای چیره شدن بر منابع اندک آب کوشیده اند. بلکه کم آبی را به عنوان یک واقعیت پذیرفته اند و زندگی و معیشت خود را با آن منطبق ساخته اند.

در دوران معاصر که با ورود فن آوری های نوین صنعتی به کشور همراه بوده است و افزایش سطح زندگی و ارتقای دانش عمومی بهداشت و رفاه اجتماعی از پیامدهای سیون آن به شمار می رود همزمان با توسعه شهرها و دگرگونی های تدریجی فرهنگ را اندک اندک بسیاری از باورها و آداب و رسوم آن رنگ باخت و شیوه های زندگی و مصرف، جامعه ای متناسب با اقلیم و رفتار گذشتگان پوشید و اینچنین شد که با افزونی جمعیت و ظهور کلان شهرها به رغم تمهیدهای بسیار در توسعه و استحصال منابع آب رخداد کم آبی که از آن به بحران آن تعبیر می شود در برخی از منابع کشور بروز کرده است. انتظار می رود با ادامه ی روند رو به افزایش استحصال منابع برای تأمین نیازهای متنوع و رو به ازدیاد شهری و روستایی، کشاورزی و صنعتی که به تخریب کمی و کیفی منابع آب خواهد انجامید، دامنه ی کم آبی کشور در آینده ابعاد گسترده ای یابد و کشور از پیامدها و زیانهای اجتماعی و اقتصادی در امان نخواهد بود.

بدیهی است که توزیع ناهمگون این مقدار آب در سطح کشور، یکی از عوامل بروز خشکسالی در نقاطی از کشور به دلیل کمبود ذاتی آن در سطح کشور و همچنین آسیب دیدن منابع آبی موجود به علت برداشتهای بی رویه می باشد.

لذا ضروریست با کنترل میزان مصرف آب استحصالی از منابع محدود ارزشمند آب در کشورمان از شدت تنش های موجود کاست. این مهم تنها در سایه یک عزم ملی در تغییر فرهنگ مصرف آب و استفاده از توان فکری وقتی کشور برای تغییر الگوهای مصرف آب در بخش های مختلف (شرب، کشاورزی و صنعت) امکان پذیر خواهد شد.

فهرست مطالب

فصل اول: آشنایی با محل کار آموزی

مقدمه

امور آب فاضلاب در یک نگاه کلی

تعاریف و اصطلاحات آب و فاضلاب

کروکی

چارت سازمانی امور آب و فاضلاب

خلاصه در مورد فصل 1

فصل دوم: ارزیابی بخش های مرتبط با فعالیت در دوره کارآموزی{آموختهای کاروموزی}

عملیات بخش حسابداری درآمد

عملیات بخش حسابداری هزینه

فعالیت انجام شده در کاهش پرت آب در سال 1386

واحد مشترکین

خلاصه ای فعالیت سازمان آب و فاضلاب

بیگانی نمودن اسناد مالی

گزارش روزانه

گزارش هفتگی

گزارش ماهانه

فصل سوم: ارزیابی آموخته ها ارائه پیشنهادات و نتیجه گیری

گزارشات

انتقادات و پیشنهادات

فرمها

👇محصولات تصادفی👇

حل تمرین کتاب هیدرولیک کانال های باز اشتورم حل تمرین ریاضیات در شیمی فیزیک پخش بار اقتصادی بین نیروگاههای حرارتی با منظور کردن مینیمم سازی آلودگی زیست محیطی بطری طراحی شده در کتیا شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان هشترود (واقع در استان آذربایجان شرقی)