👈 فروشگاه فایل 👉

بررسی کشور چین

ارتباط با ما

... دانلود ...

بررسی کشور چین

حكومت : جمهوری

مساحت : 9،596،960 كيلومترمربع

جمعيت : 1،298،847،624 نفر

رشد سالانه جمعيت : 57/0 درصد

پايتخت : پكن

زبان : چينی (ماندارين)

دين : بودايی و دائويی

جمهوری خلق چين از 30 استان و منطقه مستقل تشكيل شده و با جمعيت بيش از يك ميليارد نفر و منابع عظيم معدنی و زمينهای كشاورزی، از اواخر دهه 70 ، سعی در زدودن آثار منفی انقلاب كمونيستی و انقلاب فرهنگی نموده، و به سمت رونق اقتصادی گام برمی دارد. اكثر مردم چين در شرق كشور زندگی می کنند. 30 درصد برنج جهان در چين توليد شده و همچنين گندم، ذرت، نيشكر، سويا و دانه های روغنی كشت می شود وپرورش خوك و گوسفند و ماهی نيز بسيار متداول است. ذخاير معدنی چين، بسيار عظيم و غنی می باشد. به طوری كه در فلات «يو – نان» در قسمت جنوب شرقی، منابع بزرگی از قلع، مس و روی كشف شده است. ذخاير سنگ آهن در منچوری و نفت در دريای زرد، نيز از اهميت ويژه ای برخوردار هستند مراكز عمده صنعتی، درحوالی منابع طبيعی، احداث شده است. اقتصاد چين كه مبنای خود را بر اين توليدات و صنايع غذايی، بنا نهاده است، همچنان، حركت رو به رشد خود را ادامه می دهد.

تاريخ

جمهوری خلق چين، که معمولا و به طور خلاصه چين خوانده می‌شود، کشوری است در شرق آسيا. پايتخت آن پکن يا (بيجينگ) است. اين کشور پرجمعيت‌ترين کشور جهان است . نام چين از نام خاندانی به همين نام گرفته شده است که همزمان با اشکانيان بر چين فرمان می راندند.اين نام از راه زبان پارسی به ديگر زبانها راه يافت.

چين تاريخ کهنی دارد.گاهی به گونه يکپارچه و گاهی به مانند چند کشور جدا از هم بوده است.همواره همسايگان به این سرزمين می تاخته‌اند و از آن دسته مغول بودند که در روزگار چنگيز خان بر چين چنگ انداختند. رژيم چين پس از انقلاب مردمی از پادشاهی به جمهوری بازساخته شد.آنگاه ژاپنيها بر اين سرزمين تاختند.با پايان جنگ جهانی دوم تازش ژاپنيها ايستانده شد ولی جنگ ميان هواداران ژنرال چيان کايچک و مائو تسه تونگ بالا گرفت که سرانجام به پيروزی هواداران مائو انجاميد و از آن پس چين به گونهء کمونيستی تا به امروز گردانده می‌شود و هواداران چيان کايچک نيز که ملی‌ها بودند به جزيره تايوان گريختند و تا به امروز به ايستادگی دربرابر فشار جمهوری خلق چين ادامه داده اند .

👇محصولات تصادفی👇

گزارش کارآموزی پست فشـار قوی نیروگاه مناسب ترین میوه های لاغری دانلود نمونه ششم طرح بازاریابی(مارکتینگ پلن) Marketing plan فارسی آدلر و نظريه هاي روانشناسي فردي شیپ فایل زمین شناسی استان خراسان شمالی