👈 فروشگاه فایل 👉

پالسمتر(Pulse Meter )

ارتباط با ما

... دانلود ...

پالسمتر(Pulse Meter )

چکیده

ریتم طبیعی قلب از گره سینوسی آغاز شده و پس از انتقال به گره دهلیزی_بطنی،در بطنهامنتشر می‌شود. در نتیجه این نحو هدایت تحریک الکتریکی، ابتدا دهلیزو با فاصله کمی بطن‌ها منقبض می‌شوند. ریتم طبیعی قلب بین شصت تا صد ضربان در دقیقه‌است.هرگاه فرد ضربان قلب خود را احساس کند (اغلب احساس ناخوشایندی دارد) آن را تپش قلب گویند.

ممکن است ضربان قلب تند، کند یا نامنظم نیز باشد.انواع آریتمی: به کندی ریتم قلب،برادی کاردیو به تندی ریتم قلب،تاکی کاردیمی‌گویند.اندازه گیری ضربان قلب HR تندرستی وسلامت سیستم قلبی و عروقی انسان را نشان می دهد. این پروژه با مشاهده تغییرات مقدار خون موجود در سرخرگ داخل مچ(زمانیکه قلب خون را پمپاژ می کند) ضربان قلب را اندازه می گيرد.

در تمامی بخش های بیمارستانی، اتاق عمل ها و واحد‌هاي مراقبت‌ ويژه(ICU _ CCU) نیاز است که ضربان قلب بیمار به صورت مداوم همراه با سیگنال قلب بر روی نمایشگر نمایش داده شود و توسط دکتر متخصص چک شود تا سلامت بیمار را نسبت به ضربان قلب نشان داده شده بررسی کند. همچنین در ورزش، مربی جهت کنترل تمرین ورزشکار باید مرتب ضربان قلب وی را بررسی کند.لذا باید در سه مرحله تمرینی يعني گرم کردن، تمرینات هوازی وتمرینات غير هوازی ورزشکار را تحت کنترل داشته باشد تا دریابد آیا به آنچه که هدف برنامه تمرینی بوده است، رسیده است یا خیر.

تنفس نیز يکی از پارامتر های حساس کلينيکی در بسياری ازبيماری های ريوی و نشان دهنده کيفيت سلامتی است.

هدف اين پروژه طراحی و ساخت سيستمی برای ثبت سيگنال تنفسی و ضربان قلب همراه با نمايش سيگنال و تعداد نرخ آنها بر دقیقه بر روی صفحه نمايش می باشد.برای اين منظور، طراحی مدار مناسب جهت ثبت و نمايش آن با استفاده از ميکروکنترلر انجام شده است.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت نظریه گشتالت در روانشناسی محیط مباني كامپيوتر، الگوريتمها شیپ فایل رده های خاک استان قم شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان الیگودرز (واقع در استان لرستان) شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان نطنز (واقع در استان اصفهان)